Костянтин Салій: «Перші постраждалі з «будинків Войцехівського» у Києві узаконили свої права на житло!»

Дворічні зусилля КМДА та потерпілих від  афери Войцехівського нарешті завершилися першим успіхом. Днями ЖБК «Соціально-молодіжна ініціатива», який має три недобудовані секції на вулиці Руданського,9-А, вирішив питання із земельною ділянкою під своїми спорудами. Про те, як це відбулося, і про небезпеку, яка знову очікує на нещасних інвесторів, «Вечірка» довідалася  першою.

Тепер земельна ділянка — у власності кооперативу, — розповідає радник на громадських засадах заступника голови КМДА Олександра Спасибка Костянтин Салій. – Крім того, кооператив зміг переоформити майно і, тим самим, уник розграбування квартир невстановленими особами. На минулому тижні члени ЖБК отримали містобудівні умови – головний документ, який дозволяє їм отримати декларацію на будівельні роботи і сертифікат готовності об’єкта, а також – ввести його по закону в експлуатацію.

 Нагадаю, що свого часу фірма Воцехівського незаконно зводила будинки, збирала кошти з інвесторів. Аби повернути недобудови цієї фірми у правове русло, керівництво КМДА і міських департаментів створило план дій, за яким можна вирішити дуже складну проблему по закону.  Тепер є перший кооператив, який, діючи за чітким планом разом з адміністрацією міста, долаючи  безліч перешкод, у том числі з боку невгамовних борців за знищення будівельних майданчиків, зміг з боями у Київраді отримати Детальний план території свого мікрорайону — вирішив надскладне завдання.  ДПТ — основний документ, без якого по закону неможливо отримати ніякі документи. При сприятливій ситуації, члени кооперативу зможуть повністю добудувати свої секції до кінця року і ввести будівлі в експлуатацію.

«Київводоканал» хоче трубу на весь мікрорайон за кошти потерпілих?

Нині штаб  Олександра Спасибка проробляє шляхи, як людям швидше завершити будівництво, зменшити додаткове фінансове навантаження, адже «Київводоканал» виставив інвесторам з вул. Руданського (серед них, до речі, є шість квартир, які безоплатно отримали черговики) обтяження. «Київводоканал»  зажадав прокладки за кошти потерпілих водопроводу вартістю понад 20 мільйонів гривень  для всього мікрорайону, — повідомляє Костянтин Салій.— Але робоча група КМДА, що опікується всіма потерпілими від афери Войцехівського, зробить все можливе, щоб такі обтяження зняти. Мер Києва Віталій Кличко пообіцяв добитися від Київради, аби вона звільнила потерпілих, коли вони будуть добудовувати свої споруди самотужки, звільнити їх від внесків пайової участі.

— Ми нині розшукуємо майбутніх мешканців нашого кооперативу «Соціально-молодіжна ініціатива» (вул.Руданського,9-А), які свого часу вклали  кошти у будівництво квартир. Ці люди проживають в Італії, Греції, Криму, — говорить Юлія Тютюнник, голова правління обслуговуючого кооперативу «Сирецький гай». – Просимо всіх прибути у Київ аби отримати свої квартири. Так сталося, що колишній несумлінний забудовник не передав нам списки інвесторів. Тепер збираємо решту людей, що проживають не у Києві.

Що робити, і що треба знати про шахраїв

-Будь який кооператив, якщо згуртується, має добрі шанси знову увійти у правове поле і виправити складну ситуацію, що створив людям аферист, — стверджує Костянтин Салій.

Ситуація по інших кооперативах (колишніх будинках Войцехівського, де ошуканих майже 60 тисяч осіб) така. Міська влада допомогла отримати ДПТ кооперативу «Мозаїка». Але прокуратура  категорично відмовляється зняти арешт з їх земельної ділянки. На зустрічі з потерпілими прокурори не приходять , що сприяє появі чуток про корупцію.

Великі шанси увійти у правове русло є у ЖСК «Наша перлина» (колись – «Перлина Троєщини»), що на вул. Закревського, у житлового комплексу на вул.. Булгакова,12 (колишня «Маргарита»), а також у ЖК «Мозаїка», якщо вдасться зняти арешт із їх земельної ділянки. Нажаль, «Мозаїка» та «Флагман» нині потерпають від жорстокої рейдерської атаки, як із середини своїх кооперативів, так і від рейдерів із зовні.  Все це супроводжується масованою анонімною кампанією у соцмережах з неаргументованого безпідставного звинувачення мера міста, Олександра Спасибка, мене та законних голів ЖСК у корупції і потуранні інтересам Войцехівського.   

-Ще про одну велику небезпеку хочу попередити постраждалих від афери Войцехівського, —  наголошує Костянтин Салій. – Постраждалим у соцмережах і на зборах постійно псевдо активісти втлумачують тезис про те, що треба передати  квартири КМДА, а адміністрація їх візьме на свій баланс,  добудує і поверне назад потерпілим. При цьому людям не розповідають, що як тільки житло перейде на баланс міста, КМДА, згідно з житловим кодексом, їм нічого не поверне, а мусить передати квартири тим, хто стоїть у загальноміській черзі на безоплатне житло. Ми знаємо, в чиїх інтересах роблять такі вкиди. Офіційно заявляю, що такий шлях – це навіть гірше шахрайства, це – зумисне обдурювання.

І ще одне. У Верховній Раді пройшов перше читання законопроект, за яким пропонується продавати недобудови на аукціонах новим забудовникам із великою знижкою. Це означає, що дійсні вкладники замість, наприклад, 100 мільйонів гривень назад отримають від нового забудовника 30 мільйонів. Забудовник спокійно добудує куплений за копійки і майже готовий об’єкт і продасть квартири новим мешканцям за дуже великі гроші. Це – узаконювання рейдерства і крадіжка? Добре, що тепер члени таких недобудованих кооперативів починають розуміти суть справи, і категорично виступають проти визнання їх об’єктів недобудовами.

Детальніше про те, як воювали інвестори із «Соціально-молодіжної ініціативи» за свої права дивіться у відео.

Источник: Вечерний Киев